Home Children ଖବରକାଗଜ ହକର୍‌ରୁ କଲେଜ ଟପର୍, ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷାରେ ୫୩୬ ନମ୍ବର ରଖି କଲେଜର ନାଁ ରଖିଲେ ମେଧାବୀ ରୂପସ୍ମିତା

ଖବରକାଗଜ ହକର୍‌ରୁ କଲେଜ ଟପର୍, ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷାରେ ୫୩୬ ନମ୍ବର ରଖି କଲେଜର ନାଁ ରଖିଲେ ମେଧାବୀ ରୂପସ୍ମିତା

0
ଖବରକାଗଜ ହକର୍‌ରୁ କଲେଜ ଟପର୍, ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷାରେ ୫୩୬ ନମ୍ବର ରଖି କଲେଜର ନାଁ ରଖିଲେ ମେଧାବୀ ରୂପସ୍ମିତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୦/୦୮: ନିଷ୍ଠା ଓ ଅଧ୍ୟବସାୟ ଆଗରେ ହାର୍ ମାନିଲା ଅଭାବ, ଅନଟନ। ଦିନେ ଖବରକାଗଜ ହକର୍‌ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ରୂପସ୍ମିତା ସାହୁ ଏବେ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ କଳା ପରୀକ୍ଷାରେ ସର୍ବାଧିକ ୫୩୬ ନମ୍ବର ରଖି କଲେଜ ଟପର୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି । ସର୍ବାଧିକ ନମ୍ଵର ରଖି ସେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସହର ଗୋପସ୍ଥିତ ତୁଳସୀ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ରୂପସ୍ମିତାଙ୍କ ନିଜ ଘର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସହର ହଜାରିବଗିଚା ଅଞ୍ଚଳରେ । ସେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ୭୦%ରୁ ଅଧିକ ନମ୍ବର ରଖି ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭଲ ପାଠ ପଢ଼ିଥିବାରୁ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସାଙ୍ଗସାଥୀ ସମସ୍ତ ସ୍ନେହ, ଆଦର କରୁଥିଲେ । ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା, ଖେଳକୁଦ ସବୁଥିରେ ସେ ସବୁବେଳେ ଆଗରେ । ତୁଳସୀ ଦୁଇ ପତ୍ରରୁ ବାସିଲା ଭଳି ପିଲାଟି ବେଳୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ଚଉଦିଗକୁ ମହକିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ।

ରୂପସ୍ମିତାଙ୍କ ବାପା ଦୟାନିଧି ରାଉତ ପେସାରେ ଜଣେ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ । ରାତି ପାହିଲେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଖବରକାଗଜ ପହଞ୍ଚାଇବା ତାଙ୍କର ପ୍ରମୁଖ କାମ । ଏଥିରୁ ଯାହା ଦି’ ପଇସା ମିଳେ ତାଙ୍କର ଘର ଚଳେ । ତେବେ ବୃଦ୍ଧ ବୟସରେ ନିଜେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଏତେ ଖରବକାଗଜ ବାଣ୍ଟିବା ସହଜ ହୋଇନଥିବାରୁ ରୂପସ୍ମିତା ବାପାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରନ୍ତି। ନିଜେ ସାଇକେଲରେ ଖବରକାଗଜ ବୁଲି ବାଣ୍ଟନ୍ତି । ଦୟାନିଧି ରାଉତ ଓ ମାଳତି ରାଉତଙ୍କ ୩ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ମଧ୍ୟରୁ ରୂପସ୍ମିତା ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ସାନ । ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତା ଓ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ।

ତେବେ ବାପା ଦୟାନିଧି ଖବରକାଗଜ ବିତରଣ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଠପଢ଼ାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରିନାହାନ୍ତି । ରୂପସ୍ମିତା ସକାଳେ ଖବରକାଗଜ ବିତରଣ ପରେ ନିୟମିତ କଲେଜକୁ ଯାଇ ପାଠ ପଢ଼ିବା ସହ ଘରେ ପ୍ରାୟ ୧୨ରୁ ୧୫ ଘଣ୍ଟା ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିଲେ । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ହୋଇ ସମାଜସେବାରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here