Home Children ଗୀତରେ ଗୀତରେ ପିଲାମାନେ ଶିଖିଲେ ବ୍ୟାକରଣ, ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

ଗୀତରେ ଗୀତରେ ପିଲାମାନେ ଶିଖିଲେ ବ୍ୟାକରଣ, ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

0
ଗୀତରେ ଗୀତରେ ପିଲାମାନେ ଶିଖିଲେ ବ୍ୟାକରଣ, ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ୦୪/୧୨ : ଶିକ୍ଷଣ ଏକ ମଜାଦାର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପରିଣତ ହୁଏ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଅଭିନବ ପ୍ରଣାଳୀ ବ୍ୟବହାର କରି ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିଥାନ୍ତି। ନିକଟରେ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ କବିତା ଏବଂ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟାକରଣ ଶିକ୍ଷା କରୁଥିବା ଏକ ଭିଡିଓ ଜଣେ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଯାହାକି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁଛି।

୨୦୧୫ ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଅର୍ପିତ ବର୍ମା ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ୧.୫୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି। ଭିଡିଓରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ପିଲାମାନେ ପୁରୁଣା ବଲିଉଡ ଗୀତ “ଆଓ ବାଚୋ ତୁମ୍ହେ ଦିଖାଏଁ, ଝାଙ୍କି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ କି” ଗୀତରେ ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟାକରଣ ଶିଖୁଛନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାକରଣର ବିଭିନ୍ନ ନିୟମ ଶିଖାଇବା ପାଇଁ ଗୀତଗୁଡ଼ିକର ଲିରିକ୍ସକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ପିଲାମାନେ ଏହି ପଦ୍ଧତି ମାଧ୍ୟମରେ “ସନ୍ଧି, ସର୍ବନାମ, ବିଶେଷ୍ୟଏବଂ କ୍ରିଆ” ଶିଖୁଛନ୍ତି। ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ବର୍ମା ଲେଖିଛନ୍ତି, ଚମତ୍କାର .. !! ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିବେ କିପରି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରମାନେ କବିତା ଏବଂ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟାକରଣ ଶିଖୁଛନ୍ତି .. !! ଭିଡିଓ କେଉଁଠୁ ଆସିଛି ତାହା ଜଣା ପଡିନାହିଁ। ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟାକରଣ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ସେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ଏପରି ବହୁ ଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟାକରଣକୁ ଭୟ କରନ୍ତି, ଯଦି ସେ ଏହିପରି ପଢାନ୍ତି, ତେବେ ପିଲାମାନେ କେବେବି ଭୁଲି କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ପଢିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ। ଜୟ ହିନ୍ଦ ଜୟ ଭୀମ ଜୟ ଭାରତ। ସେହିପରି “ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହିନ୍ଦୀରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି” ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ପରିଶ୍ରମୀ, ଏଭଳି ଦକ୍ଷତା ଥିବା ଜଣେ ଗୁରୁଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ “।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here