Home Odisha ଜୁନ 1 ଯାଏଁ ବଢ଼ିଲା ଲକଡାଉନ, ଏଣିକି 7ରୁ 11 କୋହଳ ସମୟ

ଜୁନ 1 ଯାଏଁ ବଢ଼ିଲା ଲକଡାଉନ, ଏଣିକି 7ରୁ 11 କୋହଳ ସମୟ

0
ଜୁନ 1 ଯାଏଁ ବଢ଼ିଲା ଲକଡାଉନ, ଏଣିକି 7ରୁ 11 କୋହଳ ସମୟ

ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାରେ କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଥିବା ବେଳେ ଏହାର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ଜୁନ୍ 1 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଆଜି ଏ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି

ମେ 5 ରେ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ସପ୍ତାହର ତାଲା ମେ 19 ରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ପରାମର୍ଶ ପରେ ସରକାର ଏହି କଟକଣାକୁ ଆଉ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।
ମେ 5 ରେ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ସପ୍ତାହର ତାଲା ମେ 19 ରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ପରାମର୍ଶ ପରେ ସରକାର ଏହି କଟକଣାଆଉ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ବଢାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ରାଜ୍ୟରେ 20% ଟେଷ୍ଟ ପଜିଟିଭିଟି ରେଟ୍ (ଟିଆରପି) ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ତାଲାବନ୍ଦ ପରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ବର୍ତ୍ତମାନ 18.2% କୁ ଖସି ଆସିଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ବିକାଶରେ, ସରକାର ଦୈନିକ କୋହଳ ସମୟ ସକାଳ 6 ଟାରୁ 12 ଟା ସଙ୍କୁଚିତ କରି 7 ରୁ 11 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି . ଯେଉଁ ସମୟରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ କିଣାକିଣ କରିପାରିବେ ଲୋକେ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here